ČOSKORO BUDEME PRVÁCI

Ako je to v naozajstnej škole sa presvedčili LIENKY 18.2.2020.  Žiaci 1.B v Základnej škole, R. Zaymusa v Žiline ich privítali na svojej vyučovacej hodine, kde spolu so žiakmi hádali hádanky, počítali a opakovali si abecedu.

 

tešíme sa do školy

19.2.2020 - DETSKÝ  KARNEVAL

V stredu sa vo všetkých karnevalovo vyzdobených triedach premenili naše deťúrence, ale aj ich pani učiteľky na rôzne bytosti - kráľov, princezné, víly, čarodejníkov, rytierov, námorníkov, rôzne zvieratká, ........ a potom to začalo. Spev, tanec, súťaže, smiech a dobrá nálada. No čo vám máme hovoriť. Zasa sme v škôlke prežili jeden úžasný deň.

takto sme sa zabávali

BLÍŽI SA VALENTÍN

12. februára 2020 zavládla v triede LIENOK pravá tvorivo-rodinná atmosféra. Každý sa snažil vyrobiť čo najkrajšiu valentínku, ktorou obdaroval svojho milovaného človeka.

tvorili veľkí i malí

valentínky od žabiek

V  ĎALEKÝCH  KRAJINÁCH

Naše kuriatka a lienky navštívili ujo a teta z Krajskej knižnice, ktorí nám porozprávali o ďalekých krajinách, svetadieloch a ich typických znakoch. Na záver si každý nakreslil, kde by chcel žiť.

kuriatka

VESMÍR OČAMI DETÍ

Krajská hvezdáreň v Žiline vyhlásila výtvarnú súťaž "VESMÍR OČAMI DETÍ". Svoje poznatky a predstavy o vesmíre vyjadrili rôznymi výtvarnými technikami aj naši predškoláci . A podarili sa im krásne obrázky. Veríme, že ich šikovnosť a snahu ocení aj porota.

výsledok snahy predškolákov

5.2.2020 - TdPASLÍK

Kým sa naučíme správne vyslovovať všetky hlásky, riadne sa potrápime. Ale také "R" robí nášmu jazýčku asi najviac problémov.

Predstavte si, že sa s ním trápil aj malý trpaslík. Ale naše deti na Kmeťovej aj na Hollého mu povedali ako na to a on odchádzal z našej škôlky spokojný.

Vlastne spokojní sme boli všetci :) 

pozrite si fotky

23.1.2020 - KRAJSKÁ  HVEZDÁREŇ

Predškoláci z lienkovej triedy sú veľmi zvedaví. Zaujíma ich nielen všetko okolo nich, ale aj v ďalekom vesmíre. Aj keď o ňom už vedia veľa zaujímavostí, navštívili krajskú hvezdáreň, aby sa dozvedeli ešte viac.

budúci astrológovia ???

21.1.2020 - ZLATÉ KURIATKO

Od rána sa všetky deti tešili na príchod malého, rozkošného kamaráta s divadielkom " ZLATÉ  KURIATKO". Dozvedeli sa od neho, aké je dôležité priateľstvo a mať dobré srdiečko. Príhody malého kuriatka deti prežívali s radosťou a nadšením. Veď sa len pozrite na fotky.

radosť z divadielka

NÁVŠTEVA V ŠKOLKE

V jedno decembrové dopoludnie nás prišiel navštíviť pán primátor Mgr. Peter Fiabáne. Prezrel si všetky priestory materskej školy a zaujímal sa o všetko, čo súvisí s jej organizáciou a prevázkou. Prihovoril sa zamestnancom a samozrejme ako bývalý učiteľ neodolal aktívne sa začleniť medzi deti.

Fotky z návštevy

VČIELKY SA TEŠILI NA VIANOCE

adventné obdobie je jedným z nakrajších v roku. Všetci sa tešíme na Vianoce. Veľkí aj malí. Ale už aj naše VČIELKY vedia, že príprava na ne nie je taká jednoduchá. A tak sa s chuťou pustili do pečenia medovníkov, výzdoby triedy a nacvičovania programu na vianočnú besiedku.
 

s rodičmi piekli medovníčky

predvianočná atmosféra v meste

predstavili sa na besiedke

LIENKY SA PRIPRAVOVALI NA VIANOCE

počas celého decembra. Pri vyrábaní vianočných pozdravov im pomáhali rodičia. Ale pri pečení medovníkov pomoc skoro nepotrebovali, ved sa pozrite na fotky, však vyzerajú ako ozajstní pekári.

radosť z príprav

VIANOCE U MOTÝLIKOV

Prípravu na vianoce bravúrne zvládli aj naši malí MOTÝLIKOVIA. S rodičmi si vyrobili ozdoby na vianočný stromček, pod ktorým si potom našli nové hračky. A stihli navšíviť aj vianočné trhy, kde si zamaškrtili a skúsili aj punč. Samozrejme detský.

s rodičmi si vyrobili ozdoby na stromček

navštívili vianočné trhy

pod stromčekom si našli darčeky

12.12.2019 - divadlo "O ZLATEJ RYBKE"

12.12. 2019 v dopoludňajších hodinách sa deti preniesli do sveta fantázie, kde si každé dieťa v duchu vyslovilo svoje vianočné želanie.

Fotky z akcie

11.12.2019 - Lienky v krajskej knižnici

Dňa 11.12.2019 Lienky navštívili krajskú knižnicu, kde im pani knihovníčka rozprávala o Advente a Vianociach. Cestou naspäť sme sa zastavili pri Betleheme na Mariánskom námestí.

Fotky z akcie

Návšteva vianočných trhov

11.12.2019 - Starostlivosť o dieťatko

Dňa 11.12.2019 triedu Kuriatok navštívila ochotná mamička s chlapčekom a ukázala nám ako sa oňho stará. Formou zážitkového učenia sme sa dozvedeli, čo obnáša starostlivosť o malé dieťatko. Ďakujeme :)

Fotky z akcie

Vianočné vystúpenie v Charite

V predvianočnom období naše deti potešili starších občanov vianočnými básničkami a pesničkami.

Fotky z akcie

Mikuláš

Vitaj v našej škôlke milý Mikuláš, vyzerali sme Ťa z okna toľko ráz... :)

Matematická olympiáda

Naše deti si vyskúšali svoju matematickú šikovnosť pri riešení úloh princeznej Jasmínky, ktorá ich nakoniec odmenila matematickými medailami. 

Fotky z akcie

27.11.2019 - koncert v ZUŠ

27.11.2019 sa deti z materskej školy zúčastnili koncertu v ZUŠ L. Árvaya, kde sa deti oboznámili so vzhľadom a zvukom jednotlivých hudobných nástrojov v príbehu o Drozdíkovi.

Fotky z akcie

Návšteva Hasičov 

Zážitkovou formou naše deti spoznali prácu hasičov. Spoznali celú požiarnu stanicu, špeciálne dopravné prostriedky a nástroje, ktoré im pri práci pomáhajú a deti si ich mohli vyskúšať.

Fotky z akcie

Hurá na tekvičky :)

"Čo to vidieť z ulice, usmievavé tekvice..." - kto ich vyrobil? Predsa naše šikovné deti spolu so svojimi rodičmi.

Fotky z akcie

25.10.2019 - tvorivé dielne s rodičmi 

V piatok 25.10. 2019 si žabky so svojimi rodičmi vyrábali krásne jesenné lampášiky, ktorými rozžiarili tmavé jesenné dni.

Fotky z akcie

4.10.2019 - Ide, ide vláčik ... 

V piatok 4.10. 2019 naše žabky navštívili železničnú stanicu, kde videli prácu železničiarov a rozoznávali nákladné  a osobné vláčiky.

Fotky z akcie

15.10.2019 - návšteva krajskej knižnice

V utorok 15.10. 2019 navštívili naše lienky knižnicu, kde im krtko prezradil zázračne slovíčka.

Fotky z akcie

Predplavecká príprava

Voda vždy umocňuje u detí radosť z pohybu. Predplaveckou prípravou sa deti oboznamujú s vodou, odstraňuje sa strach z vody a osvojujú si elementárne základy plávania. Odmenou za odvahu sú mokré vysvedčenia.

Fotky z akcie

Návšteva pani zubárky

Naše lienočky už vedia, ako správne postupovať pri umývaní zúbkov, pretože sa to dozvedeli od pani zubárky.

Fotky z akcie

24.10.2019 - divadlo "O STRATENÝCH TOPÁNKACH"

Vo štvrtok 24.10. 2019 rozprávkové topánočky ukázali deťom, ako sa hravo starať o svoje oblečenie a obuv. 

Fotky z akcie

Dajme spolu gól

Naši predškoláci absolvujú v tomto školskom roku športové aktivity na futbalovom štadióne pod vedením futbalových trénerov MŠK. Všetky deti sa veľmi tešia a pohybom si upevňujú svoje zdravie.

Fotky z akcie

28.9.2019 - Deň polície

V piatok 28.9. 2019  deti spoznávali prácu policajtov na akcii Deň polície. Obdivovali ukážky jednotky rýchleho nasadenia, prácu kriminalistov, psovodov a sebaobrany.

Fotky z akcie